Światowy Dzień Krawata

Światowy Dzień Krawata. Krawat od pokoleń stanowi modny dodatek do ubioru, zarówno mężczyzn jak i kobiet. Jest ozdobą eleganckich kreacji, ale też, coraz częściej noszony na luzie jako modny element stroju. A jaki związek ma krawat z Chorwacją? Otóż taki, że historia krawata ma swój początek właśnie w Chorwacji.
W dawnych czasach, w Chorwacji, panował zwyczaj, że kobiety przed dłuższą rozłąką ze swoimi ukochanymi, obdarowywały mężczyzn pięknymi, bawełnianymi chustami. Założone na szyjach mężczyzn chusty, zawsze przypominały o miłości kobiet. Czy to podczas dalekiej podróży, czy wojny mężczyzna nie rozstawał się z chustą na krok. To też świadczyło o jego oddaniu i wierności do jednej kobiety.
Podczas parady zorganizowanej dla francuskiego króla Ludwika XIV, chusty chorwackich żołnierzy tak przypadły królowi do gustu, że zostały przyjęte do mody francuskiej arystokracji. Następnie moda na noszenie krawata przeniosła się do Anglii, a później do całej Europy. W taki sposób, krawat zyskał popularność i stał się symbolem mody na całym świecie.
Poniżej fotorelacja z obchodów tego nietypowego święta
w naszej Armacie.
SU dziękuje wszystkim, którzy włączyli się do zabawy.

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści