Światowy Dzień Pszczół

W ramach współpracy z SCWEW oraz udziału w projekcie ARiK „ Łąki kwietne, domki dla dzikich zapylaczy” 20 maja grupa II Kotki obchodziła Światowy Dzień Pszczół. Jego celem jest podkreślenie znaczenia pszczół dla pozyskiwania żywności i zwrócenie uwagi na zagrożenia dla tych owadów.

Z tej okazji w grupie II Kotki przeprowadzone zostały działania, których celem było budzenie świadomości u dzieci o pożyteczności pszczół.

Podążając za myślą Alberta Einsteina, że „ jeśli z Ziemi zniknie pszczoła, człowiekowi pozostaną tylko cztery lata życia, nie ma więcej pszczół, nie ma więcej zapylania, nie ma więcej roślin, nie ma więcej zwierząt, nie ma więcej ludzi..”

Przedszkolaki podjęły działania w celu ich bliższego poznania.

Wspólnie poszukiwaliśmy odpowiedzi na nurtujące nas pytania m.in.

– Czy pszczoły żądlą dla zabawy lub ze złośliwości?

– Co się dzieje z pszczołą, kiedy użądli?

– Co pszczoły zbierają w kwiatach i w jakim celu?

Dzieci miały okazję spróbować miodu, poobserwować pyłek kwiatowy.

Wspólnie z wielkim zaangażowaniem, wykonywaliśmy różne zadania i rozwiązywaliśmy zagadki. Z myślą jak ważny jest recykling dzieciaki wraz z Panią wykonały ul, wykorzystując karton, wytłoczki na jajka oraz rolki po papierze toaletowym. Malowaliśmy również plaster miodu wykorzystując folię bąbelkową. Radości nie było końca.
 

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści