Szkolenie z pierwszej pomocy

Kilka klas miało okazję uczestniczyć w szkoleniu z pierwszej pomocy, reagowania na zagrożenia i kontaktów z psem, w ramach “Ratownika na 4 łapach”, z Sekcją Psów Ratowniczych Zagłębiowskiego WOPR. Naszą szkołę odwiedziły wraz z ratownikami – Koma i Lexus. Psy od lat pracują nie tylko w wodzie, ale też np. w ramach różnych programów z ratownictwa i z dziećmi niepełnosprawnymi. Zagłębiowska Sekcja Psów Ratowniczych to pierwsza i jedyna na świecie taka jednostka, w której pracują tylko berneńskie psy pasterskie. Pani ratowniczka – Irena Rost, wielka pasjonatka swojej pracy, z ogromnym zapałem i uśmiechem opowiadała naszym uczniom o swoich doświadczeniach z pracy, a nawet o akcji ratunkowej, w której uczestniczyła Koma. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania i wykonywały zadania. Spotkanie zorganizowano z inicjatywy Szkolnego Klubu Wolontariatu.

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści