“Urodziny marzeń – 10 życzeń na 10 urodziny Kuby”

Szkolny Klub Wolontariatu przyłączył się do internetowej akcji “Urodziny marzeń – 10 życzeń na 10 urodziny Kuby”.

W naszej akcji wzięło udział 10 klas. Przygotowali kartki urodzinowe i nagrali krótki filmik z życzeniami dla chłopca. Kuba urodził się zdrowy, ale w wieku 11 miesięcy zachorował na Zespół Guillaina-Barrego – chorobę nerwowo-mięśniową, w wyniku której, jak pisze jego mama: “z 11 miesięcznego, zdrowego bobasa, stał się dzieckiem wiotkim, uwięzionym we własnym ciele, wymagającym stałego podłączenia do respiratora i specjalistycznego żywienia”. W opisie wydarzenia można przeczytać: “Przez 9 lat wszyscy walczyli o powrót Kuby do zdrowia. Był aktywny – specjalistyczny sprzęt medyczny i rehabilitacyjny umożliwiał mu opuszczanie łóżka i czterech ścian pokoju. Był uczniem klasy II Publicznej Szkoły Podstawowej – nauczył się komunikować za pomocą wzroku, a alternatywna komunikacja AAC i specjalne oprogramowanie umożliwił mu naukę. Tylko, że w Wielkanoc 2017 jego serce zatrzymało się. I tego dnia znowu wszystko stracił”.

Kuba nie jest tylko dzieckiem znanym z internetowej akcji. Dwoje uczniów jednej z klas 7 zna go osobiście. W akcji wzięły udział klasy 1a, 1c, 4b, 7d, 6b, 4a, 7a, 2a, 3b i 4d.

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści