Warsztaty naukowe Pana Korka

24 lutego 2014 roku uczniowie klasy Id mieli okazję uczestniczyć w warsztatach naukowych organizowanych przez ekipę Pana Korka. Na szkolnej świetlicy dzieci poznały właściwości ciekłego azotu, wspólnie badały, jak niska temperatura (minus 196 stopni) wpływa na różne materiały. Uczniowie dowiedzieli się, że azot jest podstawowym składnikiem powietrza. Dzieci wykazały się nie lada odwagą, gdy sprawdzały właściwości ciekłego azotu (zapach itp.). Miały okazję zaobserwować, jak zachował się banan po wyjęciu z pojemnika z ciekłym azotem – i dlaczego ten miękki owoc posłużył jako młotek? Jeśli ciekły azot ma tak niską temperaturę, to czy można go wylać na rękę? Na te (i inne) pytania dzieci podczas warsztatów poznały odpowiedzi. Finał był iście wybuchowy!

 

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści