Wielki sukces Rady Rodziców

Konkurs „Mam 6 lat” zorganizowany po raz drugi przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, skierowany został do rad rodziców w publicznych i niepublicznych przedszkolach i szkołach podstawowych. Po raz pierwszy w tym roku oceniane są także prace w trzeciej kategorii – uczniów, którzy rozpoczęli naukę w wieku 6 lat. Celem przedsięwzięcia jest upowszechnianie najciekawszych form aktywności rad rodziców umożliwiających przyjazną adaptację dzieci 6-letnich do edukacji szkolnej oraz promowanie umiejętności, jakie najmłodsi nabywają w szkole. Na Śląsku w konkursie zgłoszonych zostało 779 prac.

W wojewódzkiej gali konkursu „Mam 6 lat” w Katowicach uczestniczyła Minister edukacji narodowej Krystyna Szumilas.  Podczas uroczystości wręczono nagrody i dyplomy laureatom konkursu: radom rodziców z przedszkola i szkoły oraz uczniom klas I-III. Minister edukacji spotkała się również z rodzicami dzieci sześcioletnich, które od 1 września mogą rozpocząć edukację w szkole. Rodzice wysłuchali wystąpienia szefowej resortu edukacji, a następnie podzielili się swoimi obawami i spostrzeżeniami.

Lista finalistów II edycji konkursu „Mam 6 lat” w województwie śląskim:

Kategoria – Rady Rodziców Przedszkola – „Przyjaźnie z przedszkola do szkoły”:

I.    Rada Rodziców Przedszkola nr 15 w Rybniku

II.   Rada Rodziców Przedszkola Publicznego we Wrzosowej

III.  Rada Rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wieszczętach

Kategoria – Rady Rodziców Szkoły- „Sześciolatek w przyjaznej szkole”:

I.   Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Skoczowie

II.  Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 13 im. Tadeusza Kościuszki w Chorzowie

III. Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 42 w Sosnowcu

 

Kategoria – Uczeń – „Mam 6 lat i potrafię”:

I.   Uczennica I klasy Szkoły Podstawowej nr 24 im. Leona Kruczkowskiego w Rybniku

II.  Uczeń III klasy Zespołu Szkół w Kłomnicach

III. Klasa III c ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kaletach

Najlepiej ocenione prace zostaną przesłane do Ministerstwa Edukacji Narodowej i wezmą udział w etapie ogólnopolskim konkursu. Gali Finałowa odbędzie się w Warszawie i planowana jest na 11 kwietnia 2013 r.

Wydrukuj tę stronę

Przejdź do treści