Wizyta kl. VIIa w sosnowieckim Hospicjum św. Tomasza

W środę klasa 7 a wybrała się z wizytą do sosnowieckiego Hospicjum św. Tomasza.

Wizyta, choć krótka, obfitowała w wielkie wrażenia. Najpierw goście poznali dokładnie wszystkie formy działalności placówki i chyba był to najlepszy sposób na przekonanie się, że hasło “Hospicjum to też życie” jest jak najbardziej odpowiednie. Uczniowie pojechali z zamiarem pieczenia gofrów dla pensjonariuszy, ale, niestety z przyczyn niezależnych, uczta kulinarna nie odbyła się. Niemniej jednak młodzież ofiarowała coś jeszcze cenniejszego – swoją uwagę i życzliwość. Ze starszymi pacjentami spędzili bowiem czas, grając w kości, bingo i szachy, rozmawiając. Obie strony były bardzo zadowolone z wizyty i już na czerwiec zaplanowano następną.

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści