Wycieczka do Gospodarstwa Agroturystycznego

Wycieczka przedszkolaków do Gospodarstwa Agroturystycznego „Pod skałką”

 
Dnia 5 października, w ramach realizacji projektu „Akademia Kreatywności i Rozwoju”, grupa Kotki i Żabki uczestniczyły w wycieczce do Przybynowa, odwiedzając Agrogospodarstwo „Pod Skałką”. Dzieci uczestniczyły w warsztatach pt. „Jak pszczoły uratowały planetę Ziemię?”, na których poznały budowę ula, rozróżniały pszczołę od osy, a także dowiedziały się m.in. kiedy pojawiły się pierwsze pszczoły, czy wszystkie pszczoły robią mód, jak wygląda życie pszczoły od narodzin, jakie są sekrety pracy pszczelarza, jak można pomagać pszczołom oraz jak zrobić samodzielnie ul, wykorzystując plastikową butelkę i papierowe słomki. Warsztaty były prowadzone w ciekawej dla dzieci formie, w której mogły aktywnie uczestniczyć. Po warsztatach dzieci otrzymały słodki poczęstunek w postaci waty cukrowej, a następnie zwiedziły zwierzyniec oraz Skansen Wsi Jurajskiej.
 


Dzieci były bardzo podekscytowane wycieczką oraz chętnie uczestniczyły w warsztatach.
 
#SCWEW

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści