Wycieczka do Planetarium

Dnia 29 listopada uczniowie klasy 6a i 6c pod opieką nauczycieli wybrali się na wycieczkę do Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego w Chorzowie.
 
Uczestniczyli w seansie „Cztery pory roku” gdzie między innymi poznali dokładnie teorię heliocentryczną Mikołaja Kopernika.
 
Podczas warsztatów w stacji meteorologicznej samodzielnie wykonywali pomiary kilku składników pogody. Zobaczyli na czym polega praca meteorologa oraz… radiowca. Klasa 6c uczestniczyła w nagraniu audycji radiowej ze znanym meteorologiem i nauczycielem geografii, Panem Damianem Dąbrowskim, który prowadził warsztaty. Na stronie Polskiego Radia Katowice w zakładce “Eko-ranek. Zjawiska pogodowe” zamieszczona jest relacja z warsztatów.
 
Podczas wycieczki był czas również na spacer po parku wokół planetarium w pięknej zimowej aurze i na zjedzenie czegoś dobrego 🙂
 


Wszyscy wrócili z wycieczki pełni wrażeń, zadowoleni i w doskonałym humorze.
 
 

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści