Wycieczka do Sowiarni w Sławkowie

26 września dzieci z grupy Biedronki i Jeżyki wzięły udział w wycieczce do Sowiarni w Sławkowie. Jest to miejsce dla wszystkich miłośników zwierząt. W Sowiarni przywitał nas Pan Bartek i wytłumaczył jak należy się zachować pośród sów, alpak i kóz aby pobyt był bezpieczny i przyjemny. Każde z dzieci dostało specjalną kartę do gry terenowej. Przy wykonywaniu zadań przedszkolaki zbierały pieczątki – wzajemnie sobie pomagały i świetnie się bawiły. Podczas wycieczki towarzyszyły nam Mela, Maja i Fifi – przepiękne kozy, które nieodstępywały dzieci na krok.
 
Przedszkolaki obejrzały pokaz sów. Poznały każdą z sów zamieszkujących Sowiarnię. Mogły pogłaskać sowę Bubu i potrzymać Yoko na rękawicy. Pan Bartek przekazał dzieciom wiele ciekawostek z ich życia.
 
Po pokazie przedszkolaki otrzymały kubeczki z karmą dla kóz i alpak i mogły tymi smakołykami nakarmić zwierzęta. Podczas wyjścia z Sowiarni dla każdego czekała niespodzianka – pamiątkowy magnes.
 

Dzieci do przedszkola wróciły pełne wrażeń i z uśmiechem na ustach.

 
 

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści