Wycieczka klasy II c

27 maja uczniowie klasy II c zwiedzali Krainę Dinozaurów w Zatorze. Było super i wszystkim polecamy to miejsce.
Uczestniczyliśmy w warsztatach „Młodego paleontologa”, które poprzedził krótki wykład i pogadanka polegająca na odkrywaniu szkieletu dinozaura z masy gipsowej za pomocą specjalnych narzędzi.
Na przygotowanych stanowiskach wykopaliskowych czuliśmy się jak prawdziwi paleontolodzy, wykopujący z piasku szkielet dinozaura. Po zakończeniu zajęć każdy z nas otrzymał Certyfikat Młodego Odkrywcy.
Razem z przewodnikiem zwiedziliśmy Park Ruchomych Dinozaurów, gdzie mieliśmy okazję podziwiać „ożywione” prehistoryczne gady, ale również piękne, kilkusetletnie okazy drzew. Ten spacer pozwolił nam przenieść się w czasie o setki milionów lat. Wsłuchiwaliśmy się w przerażające odgłosy dinozaurów.

Zwiedziliśmy również Muzeum Szkieletów i Skamieniałości, gdzie obejrzeliśmy poszczególne części szkieletów, jaja dinozaurów, kolekcje skamieniałych ważek, ptaków i ryb. W muzeum widzieliśmy także paleontologiczne wykopalisko Tuodziengozaura.
Przekonaliśmy się, że Kino 5D to kino niezwykłe, kino w którym nie jesteśmy wyłącznie biernymi widzami, ale w którym stajemy się żywymi uczestnikami świata prezentowanego w filmie. Zaawansowane technologie umożliwiły nam odczuwanie zapachów i warunków klimatycznych takich, jak opady śniegu, czy podmuchy wiatru. Wyświetlany film „Zakłada dinozaurów” bardzo nam się podobał. Ruchoma platforma z fotelami sprawiła, że poczuliśmy drżenie ziemi wywołane ciężkimi nogami kroczących dinozaurów.
Pełni wrażeń i bardzo głodni przejechaliśmy specjalnym pojazdem – dinoridem do pobliskiego ośrodka River Park, gdzie po czekał już na nas przepyszny obiad. Będąc na terenie River Parku graliśmy w mini golfa, co wprawiło nas w doskonały nastrój do zabaw i szaleństw.
Z wielką radością jeździliśmy na mini-gokartach, lataliśmy dinozaurami i korzystaliśmy z atrakcji Parku rozrywki. Nie zapomnieliśmy też o pamiątkowych zakupach. Wróciliśmy pełni wrażeń.

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści