Wycieczka przedszkolaków do egzotarium

W pierwszym tygodniu ferii zimowych dzieci uczęszczające do naszego przedszkola, wybrały się z Paniami do nowo otwartego Centrum Edukacji Ekologicznej – Egzotarium.
Już po otwarciu drzwi wejściowych rozległo się głośne „woow”, na samym początku dzieci obserwowały ryby, prosząc „ złote rybki” o spełnienie życzeń. Uwagę dzieci przyciągnęło również formikarium, czyli specjalne terrarium dla mrówek, tam dzieci mogły obserwować życie mrówczej rodzinki.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od podziemi w których mogliśmy podziwiać piękne okazy ryb tych rodzimych oraz z całego świata, w olbrzymich akwariach.

W terrariach oraz aquaterrariach podziwialiśmy gady i owady m.in. szarańczę zaskroniec, ptasznik, anakonda; następnie schodami przeszliśmy do palmiarni, gdzie dzieci od razu rozpoznały dojrzewające na drzewie cytryny, oprócz zachwycającej roślinności mieliśmy okazję zobaczyć m.in. legwana zielonego, żółwie, boa dusiciela. Idąc ścieżką dotarliśmy na tereny pustynne gdzie poznaliśmy różne odmiany kaktusów, następnie szybko przeszliśmy dalej, bowiem bardzo zaintrygowały nas odgłosy przepięknie ubarwionych papug, nie lada atrakcją dla dzieci był tukan wielki. Na koniec zwiedziliśmy wystawę, gdzie największą uwagę dzieci przykuły motyle oraz pancerz żółwia słoniowego. W egzotarium przywitała nas również maskotka aligatora, która bardzo chętnie wykonała pamiątkowe zdjęcie z przedszkolakami i wręczyła upominki w postaci kolorowanek. Pobyt w egzotarium dostarczył nam wiele radości i wrażeń, był dla nas wspaniałą lekcją przyrody, przeżytą w bardzo ciekawym i atrakcyjnym miejscu.