Wycieczka klas czwartych do kopalni GUIDO w Zabrzu

W piątek 09.11.2018r. klasy czwarte wraz ze swoimi wychowawcami zwiedzały Kopalnię Węgla Kamiennego GUIDO w Zabrzu. Uczniowie zjechali 320 metrów pod ziemię i zobaczyli jak wygląda praca górników. Jechali jedyną na świecie udostępnioną dla turystów kolejką podwieszaną i przeżyli niesamowitą podziemną przygodę. Unikalność i autentyczność podziemnej trasy turystycznej sprawiły, że Uczniowie wyjechali na powierzchnię bardzo zadowoleni. Kopalnia Guido jest drugą najgłębszą w Europie kopalnią węgla kamiennego, udostępnioną do zwiedzania dla turystów i jedyną, do której można zjechać oryginalną windą górniczą, czyli szolą. Kopalnia Guido uzyskała tytuł Gwiazdy Techniki Szlaku Zabytków Techniki województwa śląskiego.

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści