Wyobraźnia szkłem malowana – warsztaty dla dzieci

W dniu 24 czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego Słoneczka miały okazję uczestniczyć w warsztatach poświęconych mozaice szklanej. Dzięki wykorzystaniu bezpiecznego w kontakcie szkła dzieci stworzyły prace o niebanalnych kompozycjach kolorystycznych.

 

 

 

 

 

 

Na kawałku szyby tworzyły projekty swoich prac ze szkła, które następnie było przyklejane. Uczyły się łączenia kolorów i kształtów w harmonijną całość. Świat wyczarowany z małych kolorowych szkiełek zadziwiał nie tylko instruktorów, ale i samych twórców – dumnych ze swoich dzieł.

 

 

 

 

 

 

Wycieczkę klasową do Stowarzyszenia Wspierania Edukacji i Twórczości Artystycznej im. Tadeusza Gronowskiego w Sosnowcu możemy uznać za bardzo udaną.

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści