Zabawy marchewkowe w Biedronkach

Sensoplastyczne zabawy marchewkowe w Biedronkach

W dniu marchewki, który świętujemy 4 kwietnia dobry humor towarzyszył dzieciom już od rana. Gdy tylko przekroczyły progi przedszkola nie mogły doczekać się niespodzianki, która czekała na nich po śniadaniu. W sali czekało na nich marchewkowe pole ułożone w kształt marchewki. Przedszkolaki samodzielnie tarkowały marchewkę, robiły sałatkę, kosztowały tego pełnego witamin warzywa.

Dzieci bawiły się bardzo kreatywnie. Każdy według swojej wyobraźni. Dzięki tej zabawie mogły stymulować zmysł dotyku, węchu oraz smaku. Celem zajęć było promowanie spożywania warzyw ale też poszerzanie wiedzy dzieci na temat marchwi.

Serdecznie dziękujemy Pani Ewelinie Skowronek  za prowadzenie zajęć i pomoc Pani Żanecie Sułek. Rodzicom za włączenie się w to niesamowite przedsięwzięcie, które dało dzieciom tak wiele radości.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.