Złote Szkoły NBP – edycja 2023/2024

Nasza szkoła przystąpiła do programu Złote Szkoły NBP IV edycja 2023/2024. Złote Szkoły NBP to ogólnopolski program skierowany do środowisk szkolnych. Jego ideą jest aktywizowanie nauczycieli i uczniów do podejmowania działań kształtujących kompetencje ekonomiczne

Drużynę Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej w szkole tworzą uczniowie klas ósmych i siódmych: Michalina Wójcik, Julia Ziółkowska, Julia Górska, Szymon Gromadzki, Roman Wojdyga, Amelia Kucab, Iga Kowalik, Dawid Markiewicz, Bartłomiej Bubel i Lena Kaczmarczyk.  Koordynator szkolny: Jolanta Czapla

Temat przewodni  IV edycji programu:

POLSKI ZŁOTY W OBIEGU OD 100 LAT
– NBP i jego funkcja emisyjna

Zadania IV edycji

Zadania do wykonania

Lekcja z ekonomią

Zadanie polega na przeprowadzeniu lekcji szkolnej na temat „Polski złoty w obiegu od 100 lat – NBP i jego funkcja emisyjna” w ramach dowolnego przedmiotu. Lekcja powinna mieć interdyscyplinarny charakter, tzn. łączyć tematykę ekonomii z innymi dziedzinami wiedzy. Lekcja może być przeprowadzona raz lub wielokrotnie, przez jednego nauczyciela lub kilku nauczycieli różnych przedmiotów.

Debata szkolna

Zadanie polega na przeprowadzeniu przez uczniów debaty szkolnej poświęconej tematowi „Polski złoty w obiegu od 100 lat – NBP i jego funkcja emisyjna”. Można wybrać dowolną formę debaty np. debatę „za i przeciw”, dyskusję moderowaną czy debatę panelową. Debata może być przeprowadzona w szkole lub w dowolnym miejscu raz lub wielokrotnie dla jednej lub wielu grup uczestników.

Warsztat uczniowski

Zadanie polega na przeprowadzeniu przez uczniów z drużyny zajęć edukacyjnych dla uczestników, które będą popularyzowały temat „Polski złoty w obiegu od 100 lat – NBP i jego funkcja emisyjna”. Można przeprowadzić jeden warsztat lub cykl zajęć. Przy przygotowaniu warsztatu uczniowie powinni mieć wsparcie opiekuna merytorycznego, którym może być nauczyciel ze szkoły, z uczelni lub innej palcówki naukowej.

IV edycja programu – instrukcja
Regulamin Programu „Złote Szkoły NBP” IV edycja