Złoto w XXIII Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej o Puchar Podlasia

Klasa sportowa oraz dziewczęta Naszej szkoły wyruszyli w piątek 20.04.2018r o godzinie 5 rano na turniej do Siemiatycz oddalonych o ok. 450km od Sosnowca. Cele jakie założyli trenerzy Mentel Grzegorz( trener chłopców) oraz Krzysztof Filipiak ( trener dziewcząt) różne gdyż dziewczęta jechały po naukę grania( 1 Turniej w życiu), a chłopcy walczyć o najwyższe cele. Drużyna Zagłębia chłopców została podzielona na II ekipy w celu grania wszystkich zawodników w jak największym wymiarze czasu. Przed I cel była jasny – walka o Finał, przed II wygrać 2 mecze . Jak się później okazało Zagłębie I wygrało wszystkie 5 meczy kolejno w grupie z- TS Siemiatycze 21:3(12:1), Pogonią Siedlce 36:7:16:2), oraz Szczypiorniakiem Olsztyn 22:10(10:5) i w półfinale z Czarnymi Olecko 16:14(10:7) by na koniec zwyciężyć z Wilanowią Warszawa 20:14(10:5). Zagłębie II wygrało 2 mecze i zajęło VII miejsce w turnieju czyli cel również zrealizowało kończąc  zwycięstwem z Jaćwingowie Gołdap 12:11 rzucając bramkę w ostatniej sekundzie meczu  . Dziewczęta rozegrały 5 meczy ulegając niestety we wszystkich ale jak powiedział ich opiekun postęp grania widać z minuty na minutę przebywania dziewcząt na boisku co jest dobrym prognostykiem na przyszłość. Nagrody indywidualne otrzymali:

Król Strzelców – Jakub Żaczek 58 bramek w 5 meczach

Najlepszy bramkarz Turnieju Filip Waksmański

Najlepszy zawodnik drużyny Zagłębie I Dawid Petlak

Najlepszy zawodnik drużyny Zagłębie II Dawid Adamczyk

Najlepsza zawodniczka drużyny Nikola Jawor

 

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści