Życzliwość każdego dnia…

Uczniowie  klasy III c  z zaangażowaniem uczestniczyli w szkolnej akcji „Tydzień życzliwości”.  W tym szczególnym tygodniu byliśmy dla siebie wyjątkowo mili, uprzejmi, koleżeńscy i grzeczni. W klasie przeprowadziliśmy pogadanki na temat życzliwego stosunku wobec innych, na podstawie krótkiej opowiastki “Paweł i Gaweł” próbowaliśmy wyjaśnić morał :”Jak ty drugiemu, tak on Tobie”. Wykonywaliśmy plakaty pod hasłem “Nie czyń drugiemu, co Tobie niemiłe”.

Mówiliśmy o przyjaźni i poświęceniu. Szukaliśmy odpowiedzi na pytanie: “Dlaczego należy pomagać innym?”. W ostatnim dniu  wykonaliśmy ordery życzliwości, które przyznawaliśmy swoim kolegom oraz koleżankom za okazaną życzliwość, przyjaźń, pomoc i wyrozumiałość.

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści