Światowy Dzień Pluszowego Misia

Pluszowy miś to jedna z najpopularniejszych zabawek: sympatyczna, miła w dotyku, przyjazna dziecku i oczywiście niezastąpiona jako przytulanka przy zasypianiu…Misie stały się popularne w bajkach, wierszach, piosenkach i dobranockach.

Ten ulubieniec wszystkich dzieci obchodzi swoje święto 25 listopada. W 2002 r., dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki, ustanowiono Światowy Dzień Pluszowego Misia. Historia pluszaka zaczyna się w 1902 roku, kiedy to ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych, Theodore Roosevelt, będąc na polowaniu, sprzeciwił się zabiciu małego niedźwiadka. Świadek tego zdarzenia, Clifford Berryman, uwiecznił tę historię na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, gdzie ujrzał go producent zabawek – Morris Michton. Wykorzystano zdrobniałe imię prezydenta i zaczęto sprzedawać zabawki pod nazwą Teddy Bear, która do dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.

W ramach obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia w naszej szkole trwa konkurs plastyczny na portret pluszowego misia „MÓJ PRZYJACIEL MIŚ”. Na prace czekamy do piątku 25 listopada. Prace składamy w Sali nr 29. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w piątek o godz. 13.

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie.