Koncert w Filharmonii Śląskiej

18 listopada 2011 uczniowie klasy IIIa, IIIb, IIIc wraz z wychowawcami wzięli udział w koncercie Filharmonii Śląskiej w Katowicach. Był to koncert z cyklu koncertów szkolnych zatytułowany “Gershwin, czyli amerykański sen”.

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
Janusz Powolny – dyrygent
Piotr Banasik – fortepian
Regina Gowarzewska – prelegentka
Program:
George Gershwin – Amerykanin w Paryżu
George Gershwin – Błękitna rapsodia na fortepian i orkiestrę

Koncert prowadziła doświadczona prelegentka, interesująco komentująca prezentowaną muzykę i przedstawiająca jej twórców w ciekawy sposób wprowadziła młodych widzów w świat przeżyć muzyki. Koncert Młodej Filharmonii cieszył się dużym zainteresowaniem wśród naszych młodych słuchaczy.

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści