Akcja Ministerstwa Edukacji „Szkoła pamięta”

Nasze przedszkole po raz kolejny wzięło udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. Akcja odbyła się w okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej jak i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi dzieci na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Zaświeciliśmy znicze na grobie Nieznanego Żołnierza, Powstańców Styczniowych, poległych w walce o wolność oraz odwiedziliśmy groby byłych pracowników przedszkola. Byliśmy również na ul. Wybickiego, gdzie wznosi się niepodległościowy mural, ze słowami hymnu “Jeszcze Polska nie zginęła…” obok którego, widać wielki znak Polski Walczącej opleciony szarfą “Zagłębie pamięta”.
 


 
 

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści