Święto ziemniaka w gr VIII Zające

„Ziemniaczek – Cudaczek” – to hasło przewodnie spotkania z Rodzicami w grupie VIII „ Zające”, które odbyło się 26 października 2022 r.
 
Miła atmosfera oraz ciekawe atrakcje sprawiły, że wszystkie buzie były uśmiechnięte. Dzieci  wysłuchały „Bajki o ziemniaku”, z której dowiedziały się, skąd pochodzi ziemniak, oraz jakie potrawy można z niego przygotować. Ciekawostką było dla nich, to że w zależności od regionu Polski ziemniak jest także nazywany kartoflem, grulą czy pyrą.
 
Dzieci wspólnie z Rodzicami brały udział w konkurencjach i zawodach sportowych, w których głównym bohaterem był ziemniak. Dzieci i Rodzice mogli wykazać się szybkością, zwinnością i celnością. Rodzice świetnie bawili się podczas obierania ziemniaków . Nie zabrakło również  zabaw ze śpiewem oraz zabaw integracyjnych przy muzyce.
 
Dzieci po zabawach wraz z Rodzicami zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie z tego radosnego dnia w ziemniaczanej foto- ławeczce. Uwieńczeniem wspaniałej zabawy była uczta z pieczonych ziemniaków –  a królowały frytki z ketchupem.
 
Wspólne zabawy były świetną okazją do integracji społeczności  przedszkolnej.
 
A miłe chwile zostały zarejestrowane na foto.
 


 
 

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści