Akcja #Szkoła Pamięta

 

          Przedszkole Miejskie nr 51 po raz kolejny przystąpiło do akcji  #Szkoła Pamięta.
 
          Przedszkole to jedno z pierwszych miejsc, gdzie dzieci stykają się z historią naszego kraju, jego losami i postaciami, które przyczyniły się do obecnego kształtu Polski.
 
Zbliżający się Dzień Wszystkich Świętych jest okazją do wspomnień o tych, którzy odeszli.
 
          W akcji wzięły udział wszystkie grupy przedszkolne:
 
Grupa I „Misie”- odwiedziła pobliski cmentarz, gdzie dzieci zapaliły znicze na Grobie Nieznanego Żołnierza, mogile Powstańców Styczniowych oraz poległych hutników, którzy walczyli o polskość Zagłębia.
 
          Nie zapomnieliśmy także o pracownikach naszego przedszkola, których nie ma już między nami.
 
Grupa VII „Wiewiórki”- obejrzała piękny mural niepodległościowy znajdujący się na bloku przy ul. Wybickiego. Mural przedstawia powstańca warszawskiego z symboliką tego okresu z napisem „Jeszcze Polska nie zginęła. Kiedy my żyjemy”
 
Grupy II, III, IV, V, VI i VIII- wykonały piękne, kolorowe plakaty, które swoją tematyką nawiązują do zbliżającego się  święta. Znicze kojarzone są zwykle ze Świętem Zmarłych jako symbol wieczności, przemijania, miłości i duchowości.
 


            O tych, którzy odeszli pamiętajmy nie tylko od święta……
 
 
 

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści