Bystrzaki z Armaty

BYSTRZAKI Z ARMATY – 2 drużyną w Polsce!!!

W tym roku Tydzień Edukacji Globalnej odbywał się pod hasłem „To nasz świat. Uczyńmy go lepszym”. Z tej okazji, zorganizowana została X Jubileuszowa Gra Miejska FAIR TRAIN, do której zakwalifikowana została drużyna z naszej szkoły – BYSTRZAKI Z ARMATY, w składzie – Karolina Indyka i Borys Wawrzynów, pod opieką p. Ewy Misztal. Drużyna godnie reprezentowała naszą szkołę – zdobyliśmy 2 miejsce!!! Do udziału w grze zgłosiło się 50 szkół podstawowych i ponadpodstawowych z całej Polski.

Ze względu na pandemię tym razem gra miała charakter online. Drużyny nie biegały z mapami ulicami Katowic, aby wykonać zadania i zdobyć punkty (jak w latach poprzednich). Pracowaliśmy dzielnie i wytrwale przed komputerem. Należało na mapie świata odwiedzić konkretnych 12 miejsc, wykonać czekające tam na nas zadania. Za każde poprawnie wykonane zadanie otrzymywaliśmy litery – symbole, które były niezbędne do ułożenia dwunastoliterowego hasła. Po ułożeniu i przesłaniu hasła, czekało nas rozwiązanie quizu. Składał się on z 36 pytań, na rozwiązanie, których mieliśmy tylko 15 minut. Następnie należało nakręcić krótki filmik i tak po kilkugodzinnej emocjonującej pracy zakończyliśmy grę. Byliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni. Była „burza mózgów”, duże emocje i wiele radości. BYSTRZAKI Z ARMATY wykazały się ogromną wiedzą, logicznym myśleniem i umiejętnością pracy pod presją czasu

Przygotowując się do zawodów zdobywaliśmy wiedzę o poważnych problemach występujących na świecie, mających skalę ogólnoświatową. Poznaliśmy problemy, z jakimi borykają się ludzie na całym świecie – tak dzieci jak i osoby dorosłe oraz uświadomiliśmy sobie jak działalność człowieka wpływa na środowisko np. na rafy koralowe.
Największe wrażenie wywarły na nas 2 stacje – Bangladesz i Norwegia. Najwięcej dowiedzieliśmy się o Japonii i poznaliśmy język duński w zakresie budowy rowerów… 😉

Zachęcamy Was do spróbowania swoich sił. Gra udostępniona jest poprzez https://www.facebook.com/fairtrain/

Jesteśmy bardziej świadomymi mieszkańcami Ziemi. Zagadnienia, jakie poznawaliśmy otworzyły nam szerzej oczy na problemy występujące wokół nas i w odległych obszarach Ziemi. Będziemy propagować uzyskaną wiedzę oraz żyć w zgodzie z naturą, aby był Lepszy Świat.

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści