Dzień Pluszowego Misia

Pluszowy miś i jego ciekawa historia??

Trudno znaleźć dziecko, które nie lubi misiów. Jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę, że ta niepozorna z wyglądu zabawka to właściwie symbol niosący ze sobą niesamowitą historię. Opowieść zaczyna się od jednego z prezydentów USA – Teodora Roosvelta, który w 1902 roku udał się wraz z grupą przyjaciół na polowanie.
W czasie łowów został postrzelony niewielki niedźwiadek, którego prezydent uwolnił. Ta historia została zobrazowana w komiksie pokazanym w jednym z waszyngtońskich wydań prasowych. Zainspirowała ona producentów zabawek do stworzenia pluszowego misia, którego nazwali “Teddy Bear” – od zdrobnienia imienia Teodora Roosevelta.
Światowy dzień misia rok do roku obchodzony jest 25 listopada. Ta data nie jest zupełnie przypadkowa, ponieważ właśnie wtedy przypada rocznica stworzenia pluszowej zabawki. Nie jest to święto z długą tradycją. Zaczęto je obchodzić dopiero od kilkunastu lat – po raz pierwszy w 2002 roku, czyli w setne urodziny misia.
Wczoraj do naszej Armat z tej właśnie okazji zawitał wielki, sympatyczny Misio, wzbudzając radość i zachwyt naszych młodszych uczniów. Kubuś Puchatek, Miś Uszatek, Coralgol, Yogi, Paddington, Rupert, Mój Brat Niedźwiedź, Mały Miś, Troskliwe Misie czy Gumisie. A który jest Waszym ulubieńcem? Ulubione misie towarzyszyły naszym milusińskim w szkole.

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści