Dzień z literaturą fantastyczną

25 marca fani literatury fantastycznej obchodzą Światowy Dzień Czytania Tolkiena. W naszej szkole 23 marca, w piątek,  promowaliśmy literaturę fantasy i ideę czytelnictwa jako fantastyczną przygodę właśnie!

Tegorocznymi patronami  dnia były elfy, sympatyczni bohaterowie wielu opowieści czy bajek.  Dla uczniów klas przedszkolnych i wczesnoszkolnych starsi koledzy z  klasy 7 d,  4e  oraz 1c   przygotowali  pokaz tańca elfów, przy wsparciu zaproszonych gości z zespołu Nilufar.  Uczennice klasy 4e dodatkowo wygłosiły referat o wyobrażeniach elfów w literaturze i kinie. Uczniowie klas 7 a, b, c, d czytali młodszym kolegom fragmenty swoich ulubionych książek fantasy, jak:  “Hobbit”,  “Władca Pierścieni”, “Harry Potter” czy “Baśniobór”. Wszystkim zaangażowanym osobom serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję, że zyskaliśmy nowych „książkożerców”!

Opiekunowie: Magdalena Żak, Katarzyna Szymiec, Barbara Kłos.

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści