Festiwal Zawodów-Kształcenie zawodowe górą!

Uczniowie klas ósmych i siódmych  uczestniczyli w Festiwalu Zawodów, który odbył się pod hasłem „Kształcenie zawodowe górą!” w CKZiU w Sosnowcu.
 
Uczestnicy podczas trwania Festiwalu zapoznali się z zakresem obowiązków i warunkami pracy na stanowisku w określonym zawodzie; wskazywali umiejętności niezbędne dla danego zawodu; oceniali swoje predyspozycje do wykonywania  określonych zawodów; planowali swoją przyszłości, biorąc pod uwagę pasje, zainteresowania, swoje mocne strony.
 


 
Uczniowie dzięki prezentacji zawodów, kierunków kształcenia zawodowego w CKZiU i pokazu umiejętności zawodowych skonfrontowali  posiadaną wiedzę i umiejętności  z własnymi  wyobrażeniami o zawodzie. Za samodzielne wykonanie czynności uczestnicy uzyskali Certyfikaty Zawodowe. Atrakcją okazał się symulator jazdy lokomotywą, symulator dachowania i zderzenia. To były owocne godziny dla przyszłych uczniów szkół średnich.
 
 

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści