Informacja dla Rodziców

Drodzy Rodzice,

w związku z Rozporządzeniem MEN, jesteśmy zobowiązani wdrożyć dla naszych uczniów zdalne nauczanie. Zdajemy sobie sprawę, że sytuacja jest trudna, zarówno dla Rodziców, Uczniów, jak i Nauczycieli. Zależy nam na tym, żeby nasi uczniowie nie czuli się pozbawieni wsparcia i żeby mieli stosowne wskazówki do domowej pracy.

Podstawowym narzędziem pracy zdalnej jest u nas dziennik elektroniczny. Bardzo proszę Państwa o codzienne korzystanie z tego narzędzia i systematyczne odczytywanie informacji. Nauczyciele będą realizować zajęcia zgodnie z planem lekcji. Od 25 marca w dzienniku elektronicznym pojawi się plan lekcji dla oddziałów. Uczniowie będą zobowiązani do zapoznawania się z materiałami przesyłanymi przez nauczycieli w dzienniku elektronicznym. Wszelkie materiały dodatkowe występujące jako załączniki umieszczane będą na stronie internetowej szkoły w zakładce „edukacja zdalna lub przesyłane w formie załącznika w wiadomości z dziennika elektronicznego (nowa funkcjonalność).

Zwracamy się z ogromną prośbą, abyście Państwo umożliwiali nam kontakt ze sobą, odbierajcie telefony od wychowawców, bądźcie z nimi w stałym kontakcie po to, aby ułatwić funkcjonowanie naszym uczniom w tej trudnej sytuacji.

Prosimy, abyście Państwo przygotowali dla swoich dzieci miejsce na naukę w domu. Nauczyciele będą przesłali materiały na konta uczniów i rodziców w dzienniku elektronicznym. Postaramy się, aby uczniowie nie byli nadmiernie obciążeni, a treści były dostosowane do ich możliwości. Na stronie internetowej szkoły zostaną umieszczone poradniki dla Uczniów i Rodziców dotyczące motywowania do nauki, a także zasady dotyczące bezpieczeństwa w sieci.
Uczniowie będą otrzymywali oceny z wykonywania bieżących prac domowych. Informacje o zadanych pracach i terminie ich wykonania będą przesyłane przez dziennik elektroniczny oraz umieszczane w dzienniku elektronicznym w zakładce „prace domowe”. Dzieci będą miały do oddania maksymalnie jedną pracę na każdy dzień. Przesłanie efektów pracy będzie odbywało się przez dziennik elektroniczny, a w przypadku konieczności załączenia pliku – na adres mailowy podany przez nauczyciela.

Ze względu na to, że nie każdy uczeń ma na wyłączność sprzęt komputerowy z akcesoriami i nie każdy rodzic wyraził zgodę na założenie konta dziecku, nie będziemy realizować lekcji w trybie rzeczywistym (skype, itp). Będziemy korzystać tylko z platformy dziennika elektronicznego, poczty elektronicznej i strony internetowej szkoły (www.sp42.sosnowiec.pl).

Konsultacje z dyrektorem szkoły, nauczycielami i pracownikami pedagogicznymi będą prowadzone na bieżąco wg potrzeb przez dziennik elektroniczny.
Bardzo proszę Państwa o to, aby dzieci pozostały w domach, żeby nie gromadziły się w miejscach publicznych, żeby ten czas poświęciły na naukę i odpoczynek.
Bardzo prosimy o wytrwałość, wyrozumiałość i wsparcie w tym trudnym dla wszystkich okresie.

 

Z poważaniem
Agnieszka Czernek

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści