IVa w Muzeum Energetyki

28 kwietnia klasa IVa wybrała się na wycieczkę do Muzeum Energetyki z Łaziskach Górnych. Zwiedzającym uostępnionych jest ponad 6 tysięcy eksponatów, m.in. 100-letnią żarówkę wyprodukowaną w Anglii, żarówkę z latarni morskiej w Świnoujściu, silnik spalinowy z 1938r. W muzeum znajduje się również sala w której pokazuje się różne doświadczenia, np. jak rozchodzą się iskry na butelce czyli wyładowania elektryczne czy kombinezon, chroniący przed porażeniem tysiącem wolt. Zaraz przy wejściu znajduje się też wystawa zabytkowych elementów instalacji dzwonkowej. Nazywa się “Wibrarium” a składa się na nią wiele różnych modeli działających dzwonków elektrycznych.

SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści