Jedna Planeta – ogólnopolski konkurs IMGW

„Jedna Planeta” – ogólnopolski konkurs IMGW-PIB

 
Propozycja – nie do odrzucenia dla miłośników obserwowania i przewidywania pogody!!! Czyli zabawa w pogodynkę J Nasza szkoła przystąpiła do udziału w konkursie organizowanym przez IMGW czyli Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Celem konkursu jest rozwinięcie u młodych ludzi umiejętności bardzo ważnych w dobie zmian klimatu, tj. obserwowania pogody, rozumienia zjawisk oraz prognoz meteorologicznych.
 
Konkurs polega na pobraniu aplikacji , zarejestrowaniu się i obserwowaniu pogody raz na dobę oraz przesyłaniu wyników obserwacji. Wszystko to w dowolnym czasie ze swojego smartfona. Udział może wziąć każdy uczeń z klas 1 – 8, członek jego rodziny, znajomy, sąsiad… Im więcej osób zarejestrowanych z ramienia naszej szkoły będzie brało udział – tym większe szanse na zwycięstwo dla naszej szkoły (i danego ucznia!) czyli na zdobycie cennej nagrody!!! Kod naszej szkoły to 20439 – niezbędna informacja do przystąpienia do konkursu.
 
Obserwację elementów pogody i przesyłanie danych zaczynamy 14 marca 2022 roku i pracujemy do końca danego etapu czyli 29 kwietnia. Następnie zaczyna się kolejny etap dla szkół do niego zakwalifikowanych – liczy się ilość osób zbierających dane meteorologiczne i systematyczność ich przesyłania!!!
 
Wszystkich zainteresowanych zapraszam do zapoznania się z regulaminem na stronę   https://meteo.imgw.pl/jednaplaneta   oraz do p. E. Misztal

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści