Akcja „Bezpieczne ferie 2018”

Na terenie województwa śląskiego rozpoczęła się akcja

Bezpieczne ferie 2018”.

Jej celem jest przede wszystkim zapewnienie dzieciom i młodzieży bezpiecznego wypoczynku zimowego.

Na czas trwania akcji, która potrwa do 26 lutego br. został uruchomiony całodobowy telefon interwencyjny. Pod numerem telefonu 32/ 207-70-77 można zgłaszać nieprawidłowości w organizacji wypoczynku.

Podczas „Bezpiecznych ferii 2017” pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej woj. śląskiego będą przeprowadzali kontrole turnusów figurujących w elektronicznej bazie wypoczynku (http://wypoczynek.men.gov.pl) w trakcie ich trwania.

Zgodnie z ustawą o Państwowej Inspekcji Sanitarnej do zakresu działania Państwowej Inspekcji Sanitarnej w dziedzinie bieżącego nadzoru sanitarnego należy kontrola przestrzegania przepisów określających wymagania higieniczne i zdrowotne między innymi w ośrodkach wypoczynku.

Problemy związane z niewłaściwymi warunkami higieniczno-sanitarnymi w miejscu wypoczynku dzieci i młodzieży należy zgłaszać do:

Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Sosnowcu ul. Pogotowia 1

telefon: 322662823/24; faks: 322663883; e-mail: sekretariat@psse.sosnowiec.pl