Klasa 5B na wycieczce w Krakowie!

Polecamy wszystkim zwiedzenie Muzeum Rynek Podziemny oraz Muzeum Trasa Obronności!
 
Muzeum Rynek Podziemny pokazuje w bardzo nowoczesny sposób- za pomocą hologramów, tablic interaktywnych, filmów, trójwymiarowej ekspozycji- jak zmieniał się rynek w Krakowie, co działo się na rynku, czym handlowano. Średniowieczny Kraków był europejską metropolią handlową, do której sprowadzano ciekawe towary, i z której eksportowano wiele rzeczy. Można zobaczyć w podziemnym muzeum dawne piwnice i składy kupieckie, w których przechowywano towary. A w XI w. na terenie rynku umiejscowiony był…cmentarz! Wzięliśmy także udział w biciu własnej, pamiątkowej monety.
Ciekawy był także spacer po dawnych fortyfikacjach Krakowa: Barbakanie i murach miejskich. Barbakan był połączony z Bramą Floriańską  dodatkowym korytarzem, zwanym „gardło”, który dziś już nie istnieje, ale jego umiejscowienie zostało zaznaczone na płytkach chodnikowych. Stojąc w chodnikach obronnych czy na ganku dawnej straży miejskiej łatwo wyobrazić sobie życie w średniowiecznym mieście!
 


 

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści