Klub Zdrowego Przedszkolaka (moduł 6)

MODUŁ 6 – SKĄD SIĘ BIORĄ PRODUKTY EKOLOGICZNE

 

Wojewódzki Projektu pt. „Klub Zdrowego Przedszkolaka” dedykowany jest dzieciom przedszkolnym, rodzicom i opiekunom oraz nauczycielom wychowania przedszkolnego, a jego celem jest zwiększenie świadomości i wiedzy na temat postaw prozdrowotnych, propagowanie zdrowego stylu życia oraz wspieranie prawidłowego rozwoju dzieci. Zajęcia zostały podzielone na sześć modułów tematycznych, z których każdy zawiera materiały informacyjno-edukacyjne.
 
Sposób odżywiania ma kluczowe znaczenie dla zdrowia dzieci, a warzywa i owoce powinny być stałym elementem ich codziennej diety jako niezastąpione źródło łatwo przyswajalnych składników, niezbędnych do prawidłowego rozwoju, funkcjonowania i ochrony przed chorobami.
 
Szósty moduł wyjaśniał skąd się biorą produkty ekologiczne. Do realizacji modułu przystąpiły grupy przedszkolne w wybranych i dogodnych terminach. Grupy wykorzystały materiały edukacyjne przekazane przez PSSE, w tym kolorowanki, labirynty, quizy, prezentacje multimedialne i filmy edukacyjne. Działania swoje uzupełniały o zabawy ruchowe, gry i doświadczenia naukowe. Dodatkowo do zrealizowania tematyki tego modułu wykorzystaliśmy zorganizowany spacer z okazji sprzątania świata. Dzieci obserwowały otoczenie, skąd wydobywają się dymy i prowadzono rozmowy kierowane dotyczące sposobów zanieczyszczania środowiska.
 

Grupa V Jeżyki: 24.04.2023r.

Grupa VII Wiewiórki: 24.04.2023r.

Grupa VIII Zające: 24.04.2023r.
 
 

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści