Klub Zdrowego Przedszkolaka (moduł 5)

MODUŁ 5 – CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS

 

Wojewódzki Projektu pt. „Klub Zdrowego Przedszkolaka” dedykowany jest dzieciom przedszkolnym, rodzicom i opiekunom oraz nauczycielom wychowania przedszkolnego, a jego celem jest zwiększenie świadomości i wiedzy na temat postaw prozdrowotnych, propagowanie zdrowego stylu życia oraz wspieranie prawidłowego rozwoju dzieci. Zajęcia zostały podzielone na sześć modułów tematycznych, z których każdy zawiera materiały informacyjno-edukacyjne.
 
Palenie ma niekorzystny wpływ na zdrowie człowieka. Dzieci przebywające w otoczeniu palaczy częściej chorują na infekcje dróg oddechowych i ucha środkowego, są podatniejsze na rozwój alergii i innych chorób. Dlatego też konieczne są interdyscyplinarne działania zmierzające do kształtowania asertywnych postaw zdrowotnych wśród dzieci.
 
Piąty moduł obejmował tematykę czystego powietrza wokół nas. Do realizacji modułu przystąpiły grupy przedszkolne w wybranych i dogodnych terminach. Grupy wykorzystały materiały edukacyjne przekazane przez PSSE, w tym kolorowanki, labirynty, quizy, prezentacje multimedialne i filmy edukacyjne. Działania swoje uzupełniały o zabawy ruchowe, gry i doświadczenia naukowe.
 


 
Grupa V Jeżyki: 21.04.2023r.

Grupa VII Wiewiórki: 25.04.2023r.

Grupa VIII Zające: 21.04.2023r.
 
 

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści