Klub Zdrowego Przedszkolaka

MODUŁ 1 – WIRUSOOCHRONA
 
Wojewódzki Projektu pt. „Klub Zdrowego Przedszkolaka” dedykowany jest dzieciom przedszkolnym, rodzicom i opiekunom oraz nauczycielom wychowania przedszkolnego, a jego celem jest zwiększenie świadomości i wiedzy na temat postaw prozdrowotnych, propagowanie zdrowego stylu życia oraz wspieranie prawidłowego rozwoju dzieci. Zajęcia zostały podzielone na sześć modułów tematycznych, z których każdy zawiera materiały informacyjno-edukacyjne.
 
Wśród dzieci uczęszczających do przedszkoli obserwuje się częste, nawracające infekcje. Przenoszeniu drobnoustrojów sprzyja kontakt z rówieśnikami, wspólne zabawki i często niewystarczająca higiena. Nauka prawidłowego mycia rąk oraz wdrożenie odpowiednich działań profilaktycznych w placówkach przedszkolnych pozwolą na ograniczenie zachorowań wśród dzieci.
 
Pierwszy moduł obejmował tematykę wirusoochrony. Do realizacji modułu przystąpiły grupy przedszkolne w wybranych i dogodnych terminach. Grupy wykorzystały materiały edukacyjne przekazane przez PSSE, w tym kolorowanki, labirynty, quizy, prezentacje multimedialne i filmy edukacyjne. Działania swoje uzupełniały o zabawy ruchowe, gry i doświadczenia naukowe.
 

Grupa I Misie: 20.03.2023r.

Grupa II Kotki: 20.03.2023r.

Grupa III Biedronki: 24.03.2023r.

Grupa IV Pszczoły: 24.03.2023r.

Grupa V Jeżyki: 24.03.2023r.

Grupa VI Żabki: 23.03.2023r.

Grupa VII Wiewiórki: 29.03.2023r.

Grupa VIII Zające: 29.03.2023r.
 
 

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści