Klub Zdrowego Przedszkolaka (moduł 2)

MODUŁ 2 – SZCZEPIENIA OCHRONNE
 
Wojewódzki Projektu pt. „Klub Zdrowego Przedszkolaka” dedykowany jest dzieciom przedszkolnym, rodzicom i opiekunom oraz nauczycielom wychowania przedszkolnego, a jego celem jest zwiększenie świadomości i wiedzy na temat postaw prozdrowotnych, propagowanie zdrowego stylu życia oraz wspieranie prawidłowego rozwoju dzieci. Zajęcia zostały podzielone na sześć modułów tematycznych, z których każdy zawiera materiały informacyjno-edukacyjne.
 
Dzięki szczepieniom udało się całkowicie wyeliminować lub znacząco ograniczyć przypadki wielu chorób zakaźnych. Dlatego należy prowadzić działania informacyjno-edukacyjne, które mają na celu zwiększenie zaufania poprzez podniesienie świadomości korzyści płynących ze szczepień.
 
Drugi moduł obejmował tematykę szczepień ochronnych. Do realizacji modułu przystąpiły grupy przedszkolne w wybranych i dogodnych terminach. Grupy wykorzystały materiały edukacyjne przekazane przez PSSE, w tym kolorowanki, labirynty, quizy, prezentacje multimedialne i filmy edukacyjne. Działania swoje uzupełniały o zabawy ruchowe, gry i doświadczenia naukowe.
 

Grupa II Kotki: 20.03.2023r.

Grupa III Biedronki: 20.03.2023r.

Grupa IV Pszczoły: 14.04.2023r.

Grupa V Jeżyki: 12.04.2023r.

Grupa VI Żabki: 30.03.2023r.

Grupa VII Wiewiórki: 29.03.2023r.

Grupa VIII Zające: 29.03.2023r.
 
 

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści