Laureaci III edycji programu “Złote Szkoły NBP”

 

Laureaci III edycji programu “ZłoSzkoły NBP” POZNAJEMY BANK CENTRALNY

Pragniemy podzielić się sukcesem Naszej Szkoły, Szkoły Podstawowej nr 42 w Sosnowcu, która po raz trzeci znalazła się w gronie laureatów ogólnopolskiego programu „Złote Szkoły NBP”.
 

Nasza szkoła zdobyła
Nagrodę za najlepiej wykonane zadania III edycji
w ogólnopolskim programie Złote Szkoły NBP
i otrzymała nagrodę w wysokości 2000zł


Gratulujemy drużynie Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej: Piotr Pabiańczyk, Kir Berezhnyi, Bartosz Olszak, Dawid Wilczek, Filip Breur, Weronika Czaja, Maja Śledzikowska, Filip Broda, Alan Jakubowski i Piotr Winkler. Koordynatorem tego przedsięwzięcia z ramienia szkoły była pani Jolanta Czapla.
 
Udział w programie pozwolił młodzieży zdobyć praktyczną wiedzę z zakresu ekonomii, gospodarki rynkowej oraz przygotowywał do bezpiecznego i swobodnego poruszania się w świecie finansów osobistych. Uczniowie mogli już na etapie szkoły podstawowej zapoznać się ze sztuką zarządzania własnymi pieniędzmi, budowaniem bezpieczeństwa finansowego i tym samym zweryfikować swoje wyobrażenia o finansach z rzeczywistością. Jesteśmy przekonani, że zdobyta wiedza umożliwi naszym uczniom mądre planowanie przyszłości, a zdobyte umiejętności zaprocentują przez całe życie.

Wydrukuj tę stronę

Przejdź do treści