Powiatowy Urząd Pracy w Sosnowcu

Uczniowie klas ósmych, w dniach 29, 30.10 i 5.11.2019r. w ramach lekcji doradztwa zawodowego uczestniczyli w zajęciach w Powiatowym Urzędzie Pracy.

Zajęcia poprowadziła Pani Lucyna Huppert – doradca zawodowy PUP. Młodzież zapoznała sie z rynkiem pracy i prawami, które nim rządzą oraz z kompetencjami na rynku pracy. Poznała zawody przyszłości i TOP zawody, a także 10 najlepszych miejsc pracy na świecie. Na zajęciach poruszony został również problem bezrobocia, a także grup zawodów, z których wywodzi się największa ilość bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Sosnowcu. Uczniowie dowiedzieli się również jak wyznaczać sobie cele zawodowe oraz poznali możliwości dalszej drogi edukacyjnej.
Życzymy dobrych wyborów edukacyjnych i zawodowych.

” Rób to co lubisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować” /Konfucjusz/

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści