Mamy Finalistę III “Konkursu Fizycznego in English” o zasięgu międzynarodowym

12 marca 2019 r. w auli Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego im. Melchiora Wańkowicza odbył się uroczysty Finał III edycji “Konkursu Fizycznego in English” o zasięgu międzynarodowym.

Miło nam poinformować, iż nasz uczeń Tomasz Stokłosa został Finalistą III “Konkursu Fizycznego in English” o zasięgu międzynarodowym. Honorowy patronat nad Konkursem objął Śląski Kurator Oświaty w Katowicach, Instytut Fizyki i Wydział Filologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii w Zabrzu.

Spośród ponad 100 uczniów klas 7, 8 szkoły podstawowej oraz 3 klas gimnazjum, którzy 8 lutego 2019r przystąpili do testu pisemnego, wyłoniono 14 najlepszych – Finalistów. Test konkursowy w pierwszym etapie był testem pisemnym z zakresu fizyki przygotowany w języku angielskim.

Finałowa część konkursowa była w formie ustnej. Wszyscy Finaliści w nieco zmodyfikowanej wersji „Jeden z Dziesięciu” odpowiadali ustnie na pytania z dziedziny fizyki. Wszystkie pytania były formułowane i odpowiedzi na nie również udzielane były w języku angielskim.

W Jury pod przewodnictwem Pani Dyrektor mgr Jolanty Kałuży zasiadali eksperci z poszczególnych dziedzin w składzie:

prof. dr hab. Jerzy Dajka – Dyrektor Instytutu Fizyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach,

dr hab. Ewa Bogdanowska-Jakubowska, Kierownik Zakładu Językoznawstwa Pragmatycznego, Instytut Języka Angielskiego Uniwersytetu Śląskiego,

mgr Elżbieta Zapała z Katedry i zakładu Biofizyki Uniwersytetu Medycznego w Zabrzu

Galę finałową uświetnił popis pianistyczny ucznia klasy 2 DP programu Matury Międzynarodowej Zhang Enxu oraz wykład prof. Jerzego Dajki: “Quantum computing of DNA folding”.

To bardzo budujące, kiedy młodzi ludzie podchodzą ambitnie do swojej edukacji, nie boją się wychodzić poza ramy programowe i przede wszystkim mają odwagę łączyć wiedzę fizyczną z umiejętnościami językowymi!

Gratulujemy Tomkowi ambicji i otwartego umysłu!

[rl_gallery id=”25364″]

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści