Uczniowie 8 klas na Dniach Otwartych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi

Dnia 13 marca uczniowie naszej Szkoły uczestniczyli w ciekawych wykładach i warsztatach zorganizowanych podczas dni otwartych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Co ze sobą zrobić po maturze? Można na przykład zostać anestezjologiem… i to jeszcze wojskowym…

Młodzież miała okazję spotkać przedstawicieli różnych kierunków studiów, wysłuchać ciekawych wykładów, a także uczestniczyć w warsztatach szycia chirurgicznego, pielęgniarstwa, medycyny sądowej, psychologicznych, chemicznych, ustalania czasu zgonu, sekcji zwłok…ratownictwa medycznego, kosmetologii…

Zajęcia odbywały się w laboratoriach Regulacji Ciśnienia Tętniczego i Funkcji Autonomicznego Układu Nerwowego, Badań Materiałowych, Stomatologii, Medycyny Stanów Nagłych, Mikroskopii Wirtualnej, Funkcji Narządów Zmysłów i wielu innych. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach: LaparoSpoko-Jak działa laparoskop? Jak wykonać biopsję? Położnictwo- zawód z przyszłością, Zawód – psychiatra, Biotechnologia-kierunek przyszłości i wielu innych.

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści