Mamy to! Jest! Hura!

Nowa pracownia komputerowa w naszej szkole

2 stycznia 2024 r. w naszej szkole została oddana do użytku nowa pracownia komputerowa.

Pracownia powstała z inicjatywy Dyrekcji Zespołu Szkół nr 2 w Sosnowcu dzięki funduszom pozyskanym od dewelopera Perfectum Development z siedzibą w Katowicach – firmy, specjalizującej się w kompleksowej realizacji inwestycji mieszkaniowych. Perfectum Development prowadzi inwestycję „Nova Środula”, sąsiadującą z naszą szkołą. Nas – uczniów, rodziców i nauczycieli – cieszy to, że Perfectum Development prowadzi również stałą już akcję wspierania szkoły, a sfinansowanie pracowni komputerowej nie jest pierwszą inwestycją w naszej placówce szkolnej (o czym pisaliśmy już na internetowej stronie szkoły). Firma przeznacza 1000,- zł na rzecz szkoły od każdego sprzedanego mieszkania. Trzymamy zatem kciuki za efektywne działania firmy i tym samym czekamy na kolejne finansowe wsparcie szkoły.

Modernizacja pracowni objęła wymianę instalacji sieciowej oraz montaż 27 nowych uczniowskich stanowisk komputerowych oraz stanowiska dla nauczyciela, wyposażonych w nowe komputery wraz z oprogramowaniem opartym na systemie operacyjnym Windows 11 z dostępem do internetu. Ponadto w pracowni można korzystać z rzutnika oraz drukarki 3D.

Uczniowie, wchodząc do pracowni komputerowej pierwszego dnia nauki w nowym roku, odnieśli się do niespodzianki bardzo entuzjastycznie: „Hura!”, „Super!”, „Koncertowo!”. Nową pracownię można obejrzeć na zdjęciach w galerii.

Pracownia komputerowa przeznaczona jest do nauki informatyki dla uczniów klas 1-8. Każdy uczeń ma do dyspozycji własne konto użytkownika, umożliwiające personalizowanie własnych prac. Uczniowie rozwijają swoje umiejętności informatyczne i poszerzają kompetencje zgodnie z programem nauczania informatyki. Dużym zainteresowaniem cieszą się zajęcia programowania i wydruku w systemie 3D.

Wszyscy uczniowie dziękują Pani Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Sosnowcu oraz deweloperowi Perfectum Development za ten wspaniały noworoczny prezent.