Międzynarodowy Konkurs Fizyczny in English

W ostatni piątek przed feriami 08 lutego 2019r. w Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym im. Melchiora Wańkowicza w Katowicach odbył się III “Konkurs Fizyczny in English” o zasięgu międzynarodowym. Do Konkursu przystąpiło troje uczniów z naszej szkoły: Natalia Wontek, Tomasz Stokłosa i Mateusz Góra.

Uczeń, Tomasz Stokłosa z klasy 7b został Finalistą III „Konkursu Fizycznego in English”
o zasięgu międzynarodowym.

Finaliści zostali wyłonieni na podstawie testu konkursowego. Do finału zakwalifikowali się najlepsi wśród trzech grup wiekowych – kl. 7, 8 oraz 3 gimnazjum.

Uroczysty finał konkursu z udziałem zaproszonych gości odbędzie się 12.03.2019r. w auli Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego im. Melchiora Wańkowicza w Katowicach przy ul. Witosa 18.

Wszyscy Finaliści będą odpowiadali ustnie na krótkie pytania z zakresu fizyki w języku angielskim aż do wyłonienia Laureatów. (Nieco zmodyfikowana formuła 1 z 10).

Konkurs jest adresowany do młodych, ambitnych uczniów, chcących sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności z zakresu fizyki i języka angielskiego. Do testu konkursowego przystąpiło ponad 100 uczniów z ok 30 szkół z województwa śląskiego. Do tego samego testu konkursowego w tym dniu przystąpili uczniowie w szkole w Kijowie oraz Madrycie. W czasie zmagań uczniów z zadaniami konkursowymi nauczyciele uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez Panią Urszulę Górnik- Bednarską.

Po przerwie, kiedy emocje nieco opadły, uczniowie klasy 0DP, PLO im. Melchiora Wańkowicza zaprezentowali swoją kampanię ”Odnawialni”, która jest realizowana w ramach olimpiady „Zwolnieni z teorii”. Kampania ma na celu uświadamianie młodzieży problemów zanieczyszczenia powietrza, zmian klimatu i groźnych odpadach plastiku. Uczniowie omówili również tematykę odnawialnych źródeł energii. Wszystko odbyło się w języku angielskim.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i trzymamy kciuki za Naszego Finalistę.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści