Międzyszkolny Konkurs Dziennikarski

Już po raz drugi nasza szkoła była współorganizatorem Międzyszkolnego Konkursu Dziennikarskiego “Mistrz szkolnego reportażu” pod patronatem Dziennika Zachodniego. Uczestnicy musieli nie tylko wykazać się wiedzą teoretyczną, ale też najlepiej zaprezentować swoje umiejętności praktyczne. Konkurs był bowiem dwuetapowy. Młodzi redaktorzy najpierw przesyłali dwuminutowe filmiki na temat swojego hobby, lub pisali o swoich zainteresowaniach pracę pisemną. Te umiejętności praktyczne oceniane były przez redaktorów z Dziennika Zachodniego. W dzień konkursu uczniowie mieli do rozwiązania test wiedzy. Suma punktów z obu etapów pozwoliła wyłonić zwycięzców. I miejsce zdobyła Julia Wacławik z SP 23 w Sosnowcu, II Nikola Bil z SP 23 w Sosnowcu, III Weronika Słomczyńska z SP 18 w Dąbrowie Górniczej. Z naszej szkoły najlepsza trójka to uczniowie Va – I miejsce Maciej Twaróg, II miejsce Mikołaj Twaróg, III miejsce Natalia Konieczna. Wszyscy laureaci pojadą w czerwcu na warsztaty do redakcji Dziennika Zachodniego. Będą uczestniczyć w kolegium redakcyjnym, wspólnie stworzą artykuł do kolejnego wydania, poznają nowoczesne metody redagowania, zwiedzą największą i najnowocześniejszą drukarnię. Gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści