Mistrz MUKS Zagłębie Sosnowiec !!!

NIEOFICJALNE MISTRZOSTWA POLSKI W MINI PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW ROCZNIK 2005 i młodsi odbyły się w Ciechanowie w dniach 21-23.04.2017r.

Uczestnikami już XXIII Turnieju Mini Ręcznej byli uczniowie Naszej szkoły (klasa sportowa). Prowadzone przez Trenerów Grzegorza Mentel Zagłębie I oraz Trenera Krzysztofa Filipiaka Zagłębie II nie byli wymieniani w gronie faworytów. Przypomnijmy, iż zeszłoroczny wynik to XX i XXII miejsce.

Sukces jest jednak ogromny. Zawodnicy rozegrali  w ostatnim roku bardzo dużo Ogólnopolskich Turniejów w piłce ręcznej przywożąc z każdego brązowe medale – Poddębice, Legnica, Zielona Góra. Młodzi adepci piłki ręcznej są już również uczestnikami i jednocześnie gospodarzami Finału Pucharu Śląska awansując do niego odnosząc 12 zwycięstw nie doznając żadnej porażki, bilans bramek 232-106. Ze względu na brak możliwości gry w 22 osoby w 1 drużynie musieliśmy podzielić grupę na dwie ekipy. Naprawdę sukces 1 drużyny jest wynikiem pracy wszystkich zawodników- opowiada trener Grzegorz Mentel. Dodając- w tym wieku rozwój fizyczny i psychomotoryczny jest bardzo zróżnicowany i tak więc wyniki II drużyny nie są tak ważne jak ich gra w bardzo dużym wymiarze czasu.

System gry 4 x 6min . Gdzie każdy z zawodników musi wystąpić w minimum 1 kwarcie i w 1 kwarcie musi odpocząć.

Wyniki Turnieju Drużyny Zagłębia
ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC – MAZUR SIERPC 29:15
ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC – KONTRA WARSZAWA 22:23
2 Miejsce w grupie

Awans do gry o miejsca 1-16
O miejsca 1-16
ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC  -AGRYKOLA WARSZAWA 23:14
ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC – MDK BARTOSZYCE 29:12
ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC – VICTORIA PIASECZNO 32:15
Wygrana grupa III
O miejsca 1-4
PÓŁFINAŁ
ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC – KONTRA WARSZAWA 27:26

MKS PIOTRKOWIANIN – WILANOWIA WARSZAWA 23-26

MAŁY FINAŁ

KONTRA WARSZAWA – MKS PIOTRKOWIANIN 24-26
FINAŁ
ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC WILANOWIA WARSZAWA 28:25
Trener Grzegorz Mentel oraz II Trener Krzysztof Filipiak :
Zawodnicy: Adamczyk Dawid, Adamczuk Filip, Bideszczad Jakub, Dądela Kacper, Dudek Marcin, Feliks Mateusz, Kuśta Franciszek, Kwaśny Damian, Lemański Paweł, Lendzion Adrian, Mazurek Bartosz, Murias Kamil, Olszewski Mikołaj, Petlak Dawid, Rutkowski Wiktor, Taborowski Jakub, Seredyka Kacper, Tutaj Kamil, Waksmański Filip, Wieczorkowski Maciej Żaczek Jakub,Mleczko Mateusz. Najlepszy zawodnik Turnieju wybrany do do “piątki” Turnieju Żaczek Jakub. Najlepszy zawodnik drużyny Petlak Dawid . Drużyna Zagłębia II zajęła XX miejsce najlepszy jej zawodnik Maciej Wieczorkowski.

Gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy !!!

ARMATA RZĄDZI !!!

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści