Mistrz Szkolnego Reportażu

Pierwszy Międzyszkolny Konkurs Dziennikarski “Mistrz Szkolnego Reportażu” odbył się w naszej szkole 19 maja. Wzięło w nim udział 23 uczniów z sześciu szkół podstawowych w Sosnowcu. Konkurs składał się z dwóch części. W pierwszej uczestnicy odpowiadali na pytania testowe. Dotyczyły one podstawowych pojęć związanych z pracą dziennikarza, a także znajomości form i gatunków dziennikarskich. Druga część wymagała od uczniów umiejętności łączenia podanych faktów i określeń w taki sposób, aby stworzyć z nich informację prasową. Nagrodą w konkursie są profesjonalne warsztaty dziennikarskie w redakcji Dziennika Zachodniego. Pojadą na nie:

  • Laura Sierota ze Szkoły Podstawowej nr 18
  • Julia Wacławik ze Szkoły Podstawowej nr 23
  • Ewa Białczyk ze Szkoły Podstawowej nr 22
  • Kamila Wulkner ze Szkoły Podstawowej nr 46
  • Oliwia Kibitlewska ze Szkoły Podstawowej nr 22

Indywidualną nagrodę, ufundowaną przez redakcję “Armaty i My”, za najlepiej napisaną informację otrzymuje Laura Sierota.

SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC

Patronem konkursu był Dziennik Zachodni.

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści