Mistrzostwa Sosnowca w grach i zabawach

12 kwietnia w hali widowiskowo – sportowej przy ul. Baczyńskiego odbyły się zawody finałowe III Mistrzostw Sosnowca klas I-III w zabawach sportowych.

Honorowy Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Sosnowca Pan Arkadiusz Chęciński.

Do udziału w zawodach zgłosiło się 17 szkół, które zostały podzielone na 4 grupy eliminacyjne. Z każdej grupy do finału awansowała zwycięska szkoła i dodatkowo jedna szkoła otrzymała tzw. „dziką kartę”.
Po zaciętej i pełnej emocji sportowej rywalizacji miejsce pierwsze zdobyła Szkoła Podstawowa nr 42.
2 miejsce Szkoła Podstawowa nr 48,
3 miejsce Szkoła Podstawowa nr 38,
4 miejsce Szkoła Podstawowa nr 46,
5 miejsce Szkoła Podstawowa nr 45.

Wszyscy uczestnicy otrzymali medale i koszulki, a szkoły puchary i dyplomy. Dodatkowo zwycięska szkoła otrzymała nagrodę specjalną w postaci pamiątkowej koszulki bramkarskiej Pani Anny Szymańskiej – reprezentantki Polski w piłce nożnej kobiet.

Naszą szkołe reprezentowali:

Ciępka Małgorzata, Jakubowska Lena, Żak Hanna, Dziewałtowska Tola, Żurek Anna, Komorowska Nadia, Dukat Bartosz, Drożdżowski Wojciech, Prostko Dominik, Jurczak Oskar, Chmiel Nikodem, Sławęcki Jakub, Kaczmarzyk Adrian, Auguścik Tomasz, Sobczak Jakub.

Organizatorami zawodów były Międzyszkolny Ośrodek Sportowy oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sosnowcu.