Moje Miasto bez Elektrośmieci


Nasz szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego “Nasze miasto bez elektrośmieci”, mającego na celu kształtowanie prawidłowych postaw ekologicznych wśród mieszkańców i dzieci.

Za zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny szkoła otrzyma kupony, które będą przeliczane na punkty. Kupony można będzie wymienić na bezpłatne pomoce dydaktyczne i wyposażenie sal. Za jedną sztukę zużytego sprzętu określonej wagi przysługuje kupon w odpowiednim kolorze.

Zużyty  sprzęt można przynosić do szkoły, skąd będzie odbierany bezpłatnie. Można również skorzystać z mobilnych punktów zbierania elektrośmieci, w których każdy mieszkaniec może za darmo pozbyć się niepotrzebnych elektronicznych i elektrycznych urządzeń.

Istnieje też możliwość domowego odbioru dużych elektrośmieci, jak telewizor ( powyżej 24 cali), pralka, lodówka itp., wystarczy zadzwonić pod numer 222233300 i umówić się na bezpłatny odbiór urządzeń z domu.

Punkty odbioru elektrośmieci:

–  Al. Zuzanny 20 ( AUCHAN SOSNOWIEC )

– ul  MIRECKIEGO 23 (KAUFLAND SOSNOWIEC)

w każdą sobotę miesiąca w godzinach 10.00 – 15.00

Zachęcamy do oddawania elektrośmieci i zbierania kuponów dla szkoły , które  można otrzymać w punktach zbierania elektrosmieci lub podczas odbioru bezpośredniego ze szkoły .

( strona internetowa programu www.moje miastobezelektrośmieci.pl)

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści