Wycieczka klas 4 i klasy 6 B do zabytkowej kopalni Guido w Zabrzu

W czwartek 19 marca klasy czwarte: B, C, D oraz klasa 6B zwiedziły kopalnię Guido w Zabrzu. Każda grupa wzięła udział w zajęciach edukacyjnych pt.: „Kopalnia Guido bez tajemnic”, podczas których drużyny musiały rozwiązać zadania na karcie pracy. Każdej grupie towarzyszyli przewodnicy, którzy bardzo ciekawie opowiadali o dawnej pracy górników oraz pokazywali współczesne urządzenia górnicze. Największą atrakcją wycieczki był zjazd „szolą” czyli windą górniczą oraz przejazd podziemną kolejką. Uczniowie mogli zobaczyć także manekiny koni, w tym sławnego Łyska z pokładu Idy, które pracowały niegdyś w kopalniach. Podziwialiśmy także zbiory minerałów i skamielin, wizualizację wybuchu dynamitu, pracę kombajnów chodnikowych i ścianowych. Po zakończeniu zwiedzania dzieci mogły wypocząć i zjeść kanapki w podziemnej restauracji.

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści