„Najwięksi giganci finansów osobistych” w SP 42


21 czerwca odbyła się online gala podsumowująca I edycję ogólnopolskiego programu organizowanego przez Narodowy Bank Polski „Złote Szkoły NBP”. Jego celem  było aktywizowanie nauczycieli i uczniów do podejmowania działań kształtujących kompetencje ekonomiczne.

Drużyna  ze Szkoły Podstawowej nr 42 w Sosnowcu odniosła spektakularny sukces, otrzymując najwyższą nagrodę wśród laureatów – Nagrodę Specjalną.

Nasza szkoła okazała się być najlepszą  spośród około 400 szkół z całej Polski, które uczestniczyły w programie i to w każdej kategorii.

Uczestniczyliśmy w tym projekcie od lutego do kwietnia, realizując  m.in. lekcje z ekonomią, spotkania z ekspertami oraz debatę. Koordynatorem  tego przedsięwzięcia była pani  Jolanta Czapla.

W realizację zadań aktywnie włączyła się Drużyna Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej, którą tworzyli uczniowie: Gabriela Wójcik z kl. 8c, Maciej Ryszka  z kl.7a, Magdalena Marek z kl. 7b, Nikodem Pindel z kl.7c, Filip Deluga, Karolina Irzyk, Oskar Wawrzyniak z klasy 7d, Nikola Młodzińska z kl. 7e, Maja Kowalska z klasy 8b, Karolina Indyka, Maja  Jabłczyńska , Emilia Komendarczyk, Magdalena Cichecka, Tymoteusz Waloch, Alan Szymczyk, Igor Pabiańczyk z kl. 8d i nauczyciele: pani Jolanta Czapla, pan Piotr Morka oraz panie Renata Wadowska-Małek i  Magdalena Żak.

Udział w programie pozwolił młodzieży zdobyć praktyczną wiedzę z zakresu ekonomii, gospodarki rynkowej oraz przygotowywał do bezpiecznego i swobodnego poruszania się w świecie finansów osobistych. Mottem tegorocznej edycji było hasło „Giganci finansów osobistych”. Możemy z dumą powiedzieć, że  takich gigantów mamy w naszej szkole, a za parę lat może zostaną prezesami lub zasiądą w zarządach różnych instytucji finansowych, co podkreślali  organizatorzy, wręczając nam nagrodę.
Uczniowie mogli już na etapie szkoły podstawowej zapoznać się ze sztuką zarządzania własnymi pieniędzmi, budowaniem bezpieczeństwa finansowego i tym samym zweryfikować swoje wyobrażenia o finansach z rzeczywistością. Jesteśmy przekonani, że zdobyta wiedza umożliwi naszym uczniom mądre planowanie przyszłości, a zdobyte umiejętności zaprocentują przez całe życie.
 

 

Dyrektor szkoły pani Agnieszka Czernek  serdecznie gratuluje Ambasadorom Edukacji Ekonomicznej: uczniom i nauczycielom sukcesu oraz pragnie podziękować, że tak godnie reprezentują  naszą placówkę na arenie ogólnopolskiej.

Wydrukuj tę stronę

Przejdź do treści