Nocka w szkole – edycja 2018 r.

Z piątku na sobotę, czyli z 11 na 12 maja, jak co roku, świetlica szkolna zorganizowała “Noc w szkole” dla klas trzecich. Zabawa była nagrodą dla dzieci za grzeczne zachowanie podczas przebywania na świetlicy. Przybyło 54 dzieci, kilkoro z klas czwartych. W zabawach pomagały także dwie uczennice z klasy 7 – Natalia Piasecka i Natalia Lipińska, za co bardzo dziewczętom dziękujemy.

Był chrzest, który zrobił diabeł ze świecącymi rogami. Były podchody i słodka nagroda po wykonaniu trudnych zadań, np. z pierwszej pomocy, zagadek liczbowych, krzyżówki, tańca nad jeńcem wojennym itp. Na kolację dzieci zjadły hod dogi, a na śniadanie – bułki słodkie i wypiły soczek. Uczniowie grali w świetle latarek  w “Amse Adamse Flore” na sali gimnastycznej. Nie omieszkał pojawić się duch szkoły, którego historię opowiadały starsze koleżanki biorące udział w nocce po raz kolejny. Ducha przepędziły dzieci za pomocą zaklęcia “Uciekaj duchu, bo klepniemy cię po brzuchu lub skrócimy cię o głowę, będziesz mniejszy o połowę”. Cisza nocna obowiązywała od pierwszej w nocy, ale  niektórych energia dalej rozpierała. Do przyszłego roku!

Organizatorzy: Katarzyna Ślęzak, Magdalena Zabielny, Agnieszka Micke, Aleksandra Straszny, Jadwiga Felczak oraz dziękujemy za pomoc Grzegorzowi Mentel.

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści